תורמים להמשך המשימה

טלפון.png
FOL Mock-Up small.png

חזק את גופך מפני רדיקלים חופשיים וקרינה אלקטרומגנטית 

ביל גייטס מממן קעקועים קוונטיים בלתי נראים המסתתרים בחיסון וירוס קורונה לאחסון היסטוריית החיסונים

עודכן: 24 בספט׳ 2021


7 בספטמבר 2020


פרויקט שמומן על ידי ביל גייטס נועד לספק קעקוע קוונטי בלתי נראה המוסתר בחיסון נגד וירוס קורונה לאחסון היסטוריית החיסונים שלך.


החוקרים הראו כי החומר הכימי החדש שלהם, שמורכב מננו-קריסטלים המכונים נקודות קוונטיות, יכול להישאר לפחות חמש שנים מתחת לעור, שם הוא פולט אור כמעט אינפרא אדום שניתן לגלות באמצעות סמארטפון מאובזר במיוחד.


במימון ביל גייטס, חוקרי המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) פיתחו דרך חשאית לתעד את היסטוריית החיסונים שלך: אחסון הנתונים בתבנית של צבע או דיו קעקוע, בלתי נראה לעין בלתי מזוינת, שמחליק מתחת לעור המוסתר בתוך החיסון שלך.


"טכנולוגיה זו עשויה לאפשר איתור מהיר ואנונימי של היסטוריית חיסוני המטופלים כדי להבטיח שכל ילד מחוסן", אומר קווין מק'הו, לשעבר פוסט-דוקטורט ב- MIT, כיום עוזר פרופסור להנדסה ביולוגית באוניברסיטת רייס.


החוקרים הראו כי החומר הכימי החדש שלהם, שמורכב מננו-קריסטלים המכונים נקודות קוונטיות, יכול להישאר לפחות חמש שנים מתחת לעור, שם הוא פולט אור כמעט אינפרא אדום שניתן לגלות באמצעות סמארטפון מאובזר במיוחד.


מק'הו והמדען האורח לשעבר ליהונג ג'ינג הם הכותבים הראשיים של המחקר, המופיע היום ברפואה טרנסלציונית מדעית. אנה ג'קלנק, מדענית מחקר במכון קוך לחקר הסרטן האינטגרטיבי של MIT, ורוברט לנגר, פרופסור מכון דייויד ה.קוך ב- MIT, הם המחברים הבכירים של המאמר.


כדי ליצור תיעוד רפואי "לחולה", החוקרים פיתחו סוג חדש של נקודות קוונטיות מבוססות נחושת, הפולטות אור בספקטרום האינפרא אדום הקרוב.

הנקודות בקוטר של כ-4 ננומטר בלבד, אך הן נעטפות במיקרו-חלקיקים ביולוגיים היוצרים כדוריות בקוטר של

כ -20 מיקרון.

תמצית זו מאפשרת לצבע להישאר במקום, מוסתר מתחת לעור, לאחר שהוזרק יחד עם חיסון.


החוקרים תכננו את החומר שלהם שיועבר באמצעות מיקרו מחטים ולא באמצעות מזרק ומחט מסורתיים. המחטים הקטנים המשמשים במחקר זה עשויים מתערובת של סוכר מומס ופולימר הנקרא PVA, כמו גם צבע הנקודות הקוונטיות והחיסון. כאשר מדביקים את התיקון על העור, המחטים הקטנים שאורכו 1.5 מילימטר מתמוססים חלקית ומשחררים את המטען שלהם בתוך כשתי דקות.


על ידי טעינה סלקטיבית של מיקרו-חלקיקים למיקרו-מחטים, התיקונים מספקים דפוס בעור שאינו נראה לעין בלתי מזוינת, אך ניתן לסרוק אותו באמצעות טלפון חכם שמסיר את מסנן האינפרא אדום. ניתן להתאים את התיקון כך שיטביע דפוסים שונים התואמים את סוג החיסון שנמסר.


"יתכן מתישהו כי גישה 'בלתי נראית' זו יכולה ליצור אפשרויות חדשות לאחסון נתונים, חישוב ביולוגי ויישום חיסונים, אשר יכולות לשפר את מתן הטיפול הרפואי, במיוחד בעולם המתפתח", אומר לנגר.


במאמר שפורסם באמריקה המדעית ב- 18 בדצמבר 2019, שכותרתו "Invisible Ink" (קעקוע בלתי נראה") יכול לחשוף אם ילדים חוסנו, הכותבת, קארן ויינטרוב, קובעת כי בעתיד הלא רחוק ילוו חיסונים בקעקוע דיו בלתי נראה:


הקעקוע צפוי להימשך עד חמש שנים, על פי בדיקות על עור חזיר ועכברוש ועור אנושי בצלחת. המערכת - שטרם נבדקה בילדים - תספק גישה מהירה וקלה להיסטוריית החיסונים, תמנע את הסיכון לשגיאות פקידות, ותוסיף מעט לעלות או לסיכון של ההליך, על פי המחקר."