top of page

דרישה לעצירת מתן חיסוני פייזר בשל העדר מערכת מעקב וניטור תופעות הלוואי | ועדת החקירה האזרחית


בתאריך 19.12.2020 החלה מדינת ישראל במבצע מסיבי להזרקה של תכשיר פייזר BNT162b2. התכשיר מצוי עדיין בשלבי הניסוי הקליני, ולכן מוגדר על ידי ה- FDA כ"תרופה ניסיונית חדשה". התכשיר קיבל היתר זמני לשימוש חירום על ידי ה- FDA.

הניסוי עתיד להסתיים בפברואר 2023 ,ורק לאחריו יוחלט אם להעניק לתכשיר אישור קבוע.


מאז ועד היום עברו מעל לשלושה חודשים, אשר במהלכם פתחו הממשלה ומשרד הבריאות במכבש לחצים חסר תקדים בהיקפו ובאופיו האגרסיבי, שמטרתו לגרום לאזרחי ישראל "לרוץ להתחסן". קמפיין שבמהלכו הושלכו כל כללי הזהירות והאתיקה הרפואית, ועמן הנחיות מפתח שגובשו לאחר מלחמת העולם השנייה בדבר השתתפות בניסויים רפואיים (ע"ע קוד נירנברג).

במקום הסברים שקופים וברורים, הוטעה הציבור בהצהרות חוזרות ונשנות שלפיהן כביכול, התכשיר האמור אושר על ידי ה-FDA ו"עבר בדיקות מחמירות".


בתקשורת המרכזית כלל לא מדווח כי קיימות תופעות לוואי אפשריות מקבלת התכשיר, מערכת הבריאות מכחישה בתוקף את קיומם ופועלת למניעת דיווחים והסתרתם. לעומת זאת, הרשתות החברתיות גדושות בסיפורים אישיים של אנשים על תופעות לוואי שהם עצמם או קרובי משפחתם חוו, החל מתופעות מקומיות וכלה בתופעות מערכתיות קשות ולא מעט דיווחים על מקרי מוות שאירעו בסמיכות לחיסון.


אנשים רבים אשר חוו פגיעה בעקבות קבלת התכשיר איבדו אמון במערכת הבריאות, אשר מצד אחד קוראת להם להתחסן, ומצד שני מקלה ראש בנזקים הפוטנציאליים של החיסון או אף מכחישה אותם מבלי לאסוף ולבחון אותם לעומק באופן אמיתי וראוי.


בניגוד למדינות אחרות, לא מתקיים כל ניטור או בקרה של האוכלוסייה שלגופה מוחדר התכשיר, והחל מרגע הגעתו של התכשיר לארץ הוא ניתן לאוכלוסייה ללא תשאול או אנליזה כלשהם, ואף לאוכלוסיות שכלל לא נכללו בניסויים הקליניים של פייזר טרום קבלת היתר החירום.


מחד, המדינה אינה מיידעת את אזרחי ישראל כי התכשיר של פייזר נמצא בשלבי ניסוי שטרם

הושלמו, ושבשלב זה הם לוקחים למעשה חלק בניסוי. מאידך, המדינה אינה מנהלת מערכות בקרה וניטור שקופות ופתוחות לציבור. מכך, עולה חשש כבד כי מחדל חמור ורשלני זה מקורו:

(א) בחשש שחשיפת התמונה האמיתית עלולה להכשיל את העמידה ביעדים שייתכן וההסכם עם פייזר מניח, ו/או

(ב) בחשש להורדת הביקושים לכמות הלא נתפסת של בקבוקונים שנרכשו מבעוד מועד, ו/או

(ג) בחשש לחשוף תוצאות לא מחמיאות ואף חמור מכך, של ניסוי ה"עולם אמיתי" המתבצע

בישראל.


בהיעדר מערכת שקופה לדיווח של תופעות הלוואי, ועדת החקירה האזרחית פרסמה בקשה לכל נפגע חיסון למלא טופס חתום על ידי עורך דין ולשלוח אליהם.


לאחר קבלת מאות רבות של מקרים, ועדת החקירה האזרחית פרסמה במרץ 2021 מסמך בשם "דרישה לעצירת מתן חיסוני פייזר בשל העדר מערכת מעקב וניטור תופעות הלוואי".


המסמך מציג מידע על התכשיר הניסיוני של פייזר ומפרט את המחדלים והמעשים המזיקים המתקיימים כעת: היעדר מערכות דיווח שקופות על תופעות לוואי לאוכלוסייה ולרופאים, היעדר מערכת מעקב וניטור שקופות אחר אוכלוסיות רגישות כמו נשים הרות, וביטול מערכת מגן אבות ואימהות.


המסמך מביא גם בצורה מפורטת מידע אודות תופעות לוואי, אשר מבוסס על מקרים שדווחו לוועדה.

התמונה המופיעה קשה להכלה ומוכיחה קיום של תופעות לוואי קשות, כגון דלקת בשריר הלב, פציאליס, אירוע מוחי, הפלות ולידות שקטות, דימומים וסתיים, תגובה אנפילקטית, מחלות אוטואימוניות, איידס ואחוזי תמותה גבוהים.


המסמך ארוך, מפורט, וחשוב מאין כמוהו.

אנא, קראו ושתפו.


לאתר של ועדת החקירה האזרחית.

טופס למילוי נפגעי חיסון.


המסמך מצורף להורדה בתחתית הדף.

דרישה לעצירת מתן חיסוני פייזר בשל העדר מ
.
Download • 1.46MB

Comments


שימרו והגנו על בריאותכם עם

נוגד החמצון החזק ביותר בעולם

אנטי מיקרוביאלי ואנטי דלקתי

bottle-and-box326x440.png

צבע הכסף

386010_2-666514694.png
Paybox.jpg
bottom of page