תורמים להמשך המשימה

טלפון.png
FOL Mock-Up small.png

חזק את גופך מפני רדיקלים חופשיים וקרינה אלקטרומגנטית 

המדריך לריפוי עצמי | 15 | אפיגנטיקה - האם אנחנו קורבנות של הגנים שלנו? | ד״ר תומר סברון
תומר סברון ב +KNOWHERE B

חברות וחברים יקרות ויקרים! שותפים לדרך... !

מה שלומכן ושלומכם?


זהו פרק נוסף בסדרת הפוסטים שלי על ריפוי עצמי... (;

גם הפרק הזה עשוי לשנות את חייכם!


הדברים שאני עומד לכתוב היום עשויים להפתיע אתכם. אתם עשויים להתקשות להאמין, ואולי תחושו כעס על כך שלא סיפרו לכם את האמת הפשוטה הזו עד היום...

כל מה שאני עומד לומר לכם כאן הוכח ומבוסס מדעית ומחקרית.


והיום אני רוצה לכתוב על הגנים שלנו.


אני רוצה היום להתייחס לאמונה שיש לרובנו ואשר מצמצמת מאוד את החופש שלנו: אמונה על הגנים שלנו.


זו אמונה שגדלנו לתוכה מגיל צעיר, והיא מוזנת ומועצמת על ידי הרפואה, הממסד הרפואי, והתקשורת. והאמונה הזו גורסת שהגנים שקיבלנו מהורינו מכתיבים ושולטים על מאפיינים גופניים, תכונות האופי, והמחלות שלנו. אז כמובן שיש דברים המוכתבים על ידי הגנים, כמו צבע השיער והעיניים, המין, וכו'.


העניין הבעייתי הוא שמחלות רבות נחשבות למחלות "גנטיות", כלומר שאם יש היסטוריה משפחתית של מחלה מסויימת – כמו מחלת לב, לחץ דם, סכרת, דלקת פרקים, סרטן, ועוד – אז גם לנו יש סיכוי גדול לחלות באותה המחלה. זה נתון, עובדה, ואי אפשר לשנות את זה. ובשם האמונה הזו נעשים דברים איומים. אנשים חיים בפחד. נשים יכרתו שדיים ויוציאו שחלות רק בגלל שיש להן גן מסויים.


אולם האמונה הזו הינה שגויה מבסיסה. שגויה לחלוטין !!

במאמר זה אסביר בקצרה מדוע הגנים אינם שולטים בנו ובבריאותנו.


האמונה הזו מתבססת על האמונה המדעית כי הגנים הם השולטים בתא ולמעשה בכל התהליכים הביולוגים המתרחשים בגוף. הגנים נחשבים ל "מוח" של התא, וכפי שהמוח שלנו שולט בגוף, כך הגנים שולטים כביכול בתא.

ומכאן, שאם יש "גן של סכרת" אז נגזר עלינו לחלות במוקדם או במאוחר בסכרת. אותו הדבר עם גן של סרטן כזה או אחר...


האמונה הזו עשויה לגרום לנו להיות יחסית פסיביים בכל הנוגע לבריאותנו, כי אם קיבלנו גנים של מחלה נתונה וכניראה שנגזר עלינו לחלות בה, אז אין הרבה שאנו יכולים לעשות בעניין. וכך אנו הופכים להיות קורבנות של הגנים שלנו, שקיבלנו מהורינו.


אתם אולי שואלים את עצמכם בשלב זה: אבל למה הוא (כלומר, אני... ;) קורא לזה אמונה? הרי זה נכון, הגנים אכן שולטים בתא. כולם יודעים את זה...


אז זהו, שלא!


הגנים אינם שולטים בתא, והם כלל אינם בגדר "המוח" של התא.


הרשו לי להביא לידיעתכם מספר עובדות:


* כאשר מוציאים את המוח מחיה, החיה מתה. כאשר מוציאים במעבדה את הגרעין מהתא (בגרעין נמצאים הגנים של התא) התא ממשיך להתקיים ולהגיב לסביבתו כרגיל במשך כחודשיים. בסופו של דבר הוא מת בגלל שחיקה טבעית של חלבוני התא, וחוסר יכולתו לייצר חלבונים חדשים היות וחסרים הגנים מהם מיוצרים חלבונים.


* כאשר מגדלים במעבדה תאי גזע (stem cells – אלו תאים בגוף שמסוגלים להתרבות ולייצר במידת הצורך עוד תאים בוגרים) – הם יתפתחו לסוגי תאים שונים בתנאי גידול שונים. כלומר, תאי גזע, שיש להם את אותם הגנים בדיוק, יכולים להתפתח לתא שריר, תא שומן, תא עצם, ועוד סוגי תאים, כאשר משנים את סביבת הגידול שלהם.

אותו חומר גנטי, אך סביבת גידול שונה = ביטוי גנטי שונה ויצירת תא מסוג שונה.