תורמים להמשך המשימה

טלפון.png
FOL Mock-Up small.png

חזק את גופך מפני רדיקלים חופשיים וקרינה אלקטרומגנטית 

השיח המשעבד (The Anatomy of SlaveSpeak) | חלק 10

השיח המשעבד - אחת הדרכים העיקריות שבאמצעותה הולכה האנושות שולל מאות ואלפי שנים. בניית השפה בצורה שקרית, שגרמה בסופו של דבר להנדסת התודעה אל תוך שיח של דרגות, של קיטוב ושל עבודת אלילי שקר. כדי לזכות בחירות האישית, ולהחזיר לידינו את הכוח שהפקדנו (מבחירה או מאונס) בידי "השליטים", עלינו להבין קודם כל ממה עלינו להשתחרר, מחיקת הידע הקודם חיונית לפני שמעבדים ידע חדש. מסה זו נכתבה על ידי פרדריק מאן (Frederick Mann). עקב אורכה, היא מוגשת כאן בחלקים נוחים להבנה ועיבוד. לנוחותכם, מצורף גם קובץ PDF להורדה אותו ניתן גם להדפיס.

Slavespeak-Heb part 10
.pdf
Download PDF • 263KB

מילת המוות "ממשל"

ב"שיקום החלום האמריקאי" רוברט רינגר מכיר בהשפעתו של סיי ליאון (Sy Leon), מחברו של "אף אחד מן האמורים לעיל" (None of the Above).

סיי ליאון תקף את המלים והמשפטים הגאוותניים והיומרניים בהם עושים הפוליטיקאים שימוש (אלו שאני מכנה בשם "שיח משעבד"):

"מנדט מן העם", "שלטון הרוב", "דמוקרטיה", "בגידה" (בגידה בפוליטיקאי), "רצח" (רצח פוליטי), "מס" (גניבה על ידי פוליטיקאי), "גיוס" (שיעבוד המבוצע על ידי פוליטיקאים), "מלחמה" (רצח מאורגן על ידי פוליטיקאים בקנה מידה מסיבי), "קונספירציה" (דיבור עם אחרים על הגנה עצמית מפני פוליטיקאים), "עדות שקר" (שקר לפולטיקאי), "טובת הציבור", "רווחת הציבור", "חובת הציבור", "אינטרס מדיני", "שירות הציבור", "משרת ציבור", "הפקעה" (גניבת רכוש על ידי פוליטיקאים), "מכרז חוקי", "זייפן" (לא פולטיקאי המדפיס שטרות כסף), "חברה", "מדיניות פנים", "מדיניות חוץ", "תחרות חנק", וכד'. סיי ליאון כותב על "התחבולנות המילולית של הפוליטיזציה" כ"אחת ההונאות הגרועות ביותר שבוצעה על המין האנושי..."

איין ראנד, בספרה "מעלת האנוכיות" (The Virtue of Selfishness), כתבה:

"לא מדובר על עניין סמנטי גרידא, ואף לא בבחירה שרירותית. המשמעות המוענקת בשימוש השגור למילה "אנוכיות" אינה רק שגויה: היא מייצגת "עסקת חביתה" אינטלקטואלית הרסנית (של אלמנטים סותרים והקשרים רגשיים), האחראית, יותר מכל גורם אחר, לעצירת ההתפתחות המוסרית של המין האנושי".


השימוש במילה אחת יכול לגרור השלכות מרחיקות לכת ונרחבות.

נניח שאקרא לך "אגואיסט" בפני קהל טיפוסי.

זה ככל הנראה יעורר רגשות בקהל, כגון גועל ושנאה.

זה יעורר גם הקשרים כגון:

"אכפת לו רק מעצמו", "הוא רודף בצע", "הוא מנצל אחרים בצורה בלתי הוגנת", וכד'. המילה "אנוכיות" מהווה עסקת חבילה הרסנית.

ואני טוען שרוב מילות השיח המשעבד (כגון "ממשלה", "מדינה", "חוקה", "חוק", "מלך", "נשיא", וכד') הן עסקאות-חבילה הורסות-אינטלקט והורסות מחשבה לא פחות - הנוטות לעורר משמעויות אוטומטיות ובעלות אופי היפנוטי, תמונות, הקשרים, רגשות, גישות מקובעות, ומעצורים היפנוטיים ומטמטמים - הפועלים לטובת הטרורקרטים והרסניים לקרבנותיהם.

סיי ליאון, ב"אף אחד מן האמורים לעיל", כתב:

"פוליטיקה היא הרדמה אינטלקטואלית.

היא מדלדלת את המוח, מרדימה אותו, ואף הורגת אותו לנצח.

זו אינה השפעת לוואי - זוהי תוצאה מחושבת השומרת על הפוליטיקאים בעסק..."

התוצאה נוצרת באמצעות שימוש מכוון ומתוכנן במילים מסוימות.

"לשמור הכל במקום" (Keeping It All In Place) היא כותרתו של רוברט רינגר לפרק 8 בספרו "משקמים את החלום האמריקאי". רוב הפרק מוקדש לארסנל (אוסף כלי נשק) - מה שאני מכנה שיח משעבד פוליטי - של מלים שהטרורקרט משתמש בהן כדי לשמור על כוחו ולהחזיק את קרבנותיו במצב של כניעה.

רוברט רינגר בוחן מונחים כגון:

"ממשלה", "חברה", "ארץ", "מיסוי", "גיוס", "פרצה", "מציאה", "אינפלציה", "פטריוטי", "חובה", "משפט צדק", "הוגן", "הגון", "חובה", "מוסריות ציבורית", "טובת הציבור", "אינטרס ציבורי", "טובת החברה", "חוב לחברה", וכד'. כל אחד מן המונחים הללו, עד כמה שהוא מקובל כתקף, מוסיף לכוחם של הטרורקרטים ומפחית מכוחם של הקרבנות ומן החופש שלהם.

כעת, בואו נמקד את שימת לבנו במילה אחת: "ממשלה".

סיי ליאון, ב"אף אחד מן האמורים לעיל", כתב גם:

...אנשים אקטיביים מבחינה אינטלקטואלית אינם חושבים בצורה שגרתית; הם בוחנים דרכים חדשות, אפשרויות חדשות; ביניהן רבות שלא נוסו מעולם קודם לכן.

אולם סוג זה של חקירה הוא מכת מוות עבור הפוליטיקאים...שקילת אלטרנטיבות; הרצון לאתגר ולחקור - אלו הם בדיוק מהות החופש".

הסופר קורט וונגוט טבע את המילה "גראנפאלון" כדי לתאר מושגים אבסטרקטיים כגון "אומה", "מדינה", "ארץ", "ממשלה", "חברה", "IBM", וכד'. הוא כתב: "כדי לגלות את מהות הגראנפאלון, פשוט נקבו חור גדול בבלון צעצוע."

בספרו "מכונת הכסף הסודית המופלאה" (The Incredible Secret Money Machine) מסביר דון לנקסטר (Don Lancaster):

"גראנפאלון הוא כל בדיה ביורוקרטית נפוחה שמקורה בדימיון האנושי. למשל, אין באמת דבר כזה "פד" או "תאגיד בלופינצר הכללי". יש קבוצת אנשים שם בחוץ, המתייחסים זה לזה, וכמה מבנים, וכמה ניירות. למעשה, יש המון, המון ניירות.

האנשים יושבים בתוך המבנים, ומעבירים ניירות הלוך ושוב מאחד לשני וגובים ממך כסף בשביל לעשות זאת. כל האנשים הללו, המבנים, והניירות - הם מוחשיים. אולם בשום מקום לא ניתן להצביע על מושג נרחב יותר כגון "ממשלה" או "תאגיד" ולומר - "הנה, זה מה שזה, חברים!" ה"הם" הגדול והעצום הזה נמצא כל כולו במוח שלכם בלבד."

גראנפאלון הוא קיבוץ כל המרכיבים השונים אל תוך אוסף אבסטרקטי, ואז ניתן לדבר על האוסף הזה כעל ישות בודדת אחת, המסוגלת לבצע פעולות.

תופעה זו מובילה אנשים לומר דברים כמו "הממשלה מנהלת את המדינה".