תורמים להמשך המשימה

טלפון.png
FOL Mock-Up small.png

חזק את גופך מפני רדיקלים חופשיים וקרינה אלקטרומגנטית 

השיח המשעבד (The Anatomy of SlaveSpeak) | חלק 12

השיח המשעבד - אחת הדרכים העיקריות שבאמצעותה הולכה האנושות שולל מאות ואלפי שנים. בניית השפה בצורה שקרית, שגרמה בסופו של דבר להנדסת התודעה אל תוך שיח של דרגות, של קיטוב ושל עבודת אלילי שקר. כדי לזכות בחירות האישית, ולהחזיר לידינו את הכוח שהפקדנו (מבחירה או מאונס) בידי "השליטים", עלינו להבין קודם כל ממה עלינו להשתחרר, מחיקת הידע הקודם חיונית לפני שמעבדים ידע חדש. מסה זו נכתבה על ידי פרדריק מאן (Frederick Mann). עקב אורכה, היא מוגשת כאן בחלקים נוחים להבנה ועיבוד. לנוחותכם, מצורף גם קובץ PDF להורדה אותו ניתן גם להדפיס.

Slavespeak-Heb part 12
.pdf
Download PDF • 252KB

הפתרון לבעיית השיח המשעבד

עבור אחדים, לפני שיהיו מוכנים להתמודד עם השיח המשעבד הפוליטי, עליהם להתגבר קודם על השיח המשעבד הפסיכולוגי (או אחר).

נקודת פתיחה טובה עשויה להיות הקורס של ד"ר מיכאל יואיט-גליסון (Michael Hewitt-Gleeson) - "מוח בחינם" (Brain Freebie).

החלק שלהלן, הנוגע לסמנטיקה כללית יהיה אולי נקודת פתיחה טובה עבור האחרים.

כמה דוחות של Terra Libra מטפלים בהיבטים שונים של "שיפור עצמי".

גם "דוחות המיליונר" יכולים להיות שימושיים.

אולם הדגש של דוח זה הוא על השיח המשעבד הפוליטי.

התובנה המרכזית של דוח זה היא ש"שורשי השלטון הריכוזי (סטטיזם) נטועים במוחו של האדם הפרטי". כל פתרון לבעיית הסטטיזם, אם נרצה שיחזיק מעמד, חייב לכלול ניכוש עמוק של שורשיו ממוחם של בני-האדם.


אני טוען שהשיח המשעבד הפוליטי הוא השורשים הללו.

איין ראנד, בספרה "מעלת האנוכיות" (The Virtue of Selfishness), כתבה:

"אם כמה אנשים מבקשים שלא לחשוב, אלא לשרוד על ידי חיקוי וחזרה, כמו חיות מאולפות, של הקולות והתנועות השגרתיים שלמדו מאחרים, בלא לעשות כל מאמץ להבין...הם האנשים שצועדים לעבר התהום, בעוקבם אחר כל מחריב שיבטיח להם לקחת על עצמו את האחריות שהם מנסים לחמוק ממנה: האחריות להיותם מודעים".

אז, האם בכוונתכם "לא לבחור לחשוב, אלא לשרוד על ידי חיקוי וחזרה, כמו חיות מאולפות, של הקולות והתנועות - מילות השיח המשעבד "ממשלה", "חוק" וכד' - שלמדתם מהטרורקרטים?

מקס שטירנר (Max Stirner) ב"האגו ושלו" (The Ego & Its Own), כתב:

"ההחלטה שלא להניח לקיים ולמוחשי לכפות את עצמם עליו, גרמה לו לחוש מעט נקיפות מצפון על כך שהוא מתמרד כנגד המדינה הקיימת או מתנגד לחוקים הקיימים; אולם לחטוא כנגד רעיון המדינה, שלא להכפיף עצמך לרעיון החוק, מי היה מעז לעשות זאת?"

שטירנר מזהה את הצורך לאתגר ולתקוף את "רעיון המדינה" ואת "רעיון החוק".

כפי שמציין, בעיקרון, רוברט פירסיג, אם אתה הורס "את הממשלה" ו"את החוק", בטווח הארוך אתה לא משיג כלום, משום שהרעיון העומד בבסיסי אותם ממשלה וחוק נותר ללא פגע, ובבוא הזמן התוצאה תהיה "ממשלה" חדשה ו"חוק" חדש.

אז, מה שצריך לעשות, הוא "למחוק" את המושגים/מילים/רעיונות הבסיסיים של השיח המשעבד הפוליטי, שהולעטו לתוך גרוננו על ידי הטרורקרטים ועוזריהם, ביודעין או שלא ביודעין.

עליכם להרוס במוחכם את תקפותם של מילות/מושגי השיח המשעבד - להפחית את תקפותם לאפס - עד לנקודה בה אתם מסכימים עם הדרך שמתאר ג'רמי בנטהאם (Jeremy Bentham) ב"רטוריקה פוליטית" (Political Rhetoric) (מה שאני מכנה "שיח משעבד פוליטי") בספרו "תיאורית הבדיות של בנטהאם" (Bentham's Theory of FIctions):

"הביטו באות, ותמצאו שטויות - הביטו מעבר לאות, ולא תמצאו דבר".

ואחר כך לסייע לאחרים לעשות את אותו הדבר.

התייחסו לאפשרות שאילוץ אנשים לקבל ולהשתמש במילות השיח המשעבד הוא הדרך ההרסנית ביותר של רמאות-עומק - שתוצאותיה הן למעלה ממאה מיליון איש שנטבחו במהלך המאה העשרים.

ושעל ידי המשך שימוש חסר הבחנה במילות השיח המשעבד, אתם נותנים יד, מחזקים, ומנציחים את רמאות-העומק ההרסנית הזו ואת הטבח שהוא תוצאתה.

[אני מבין שכדי לתקשר עם אנשים, לעתים קרובות יש צורך להשתמש במילות השיח המשעבד כאילו הן תקפות, אחרת תאבדו מהר מאד את הקהל שלכם ואנשים יתייחסו אליכם כאל משוגעים.

ניתן לפתח את היכולת לתקוף בצורה מעודנת, תקיפה או מרושעת, את מושגי/מילות הטרורקרטים, בהתאם למידת ההתאמה ודרגת הידע והתחכום של הקהל שלכם בכל הנוגע לחופש].


ברגע שהבנתם את היקפו של משחק המילים המהווה, בעיקרון, את כל המערכת הפוליטית/חוקית, משחק-מלים קבוע באופן יחסי; או כפי שניסח זאת ג'ונתן סוויפט, "משחק מלים שטוח, יבש וריק, וקולני וחלול, ונתון לסיבוביות"; משחק מלים שאותו הגדיר ג'רמי בנטהאם:

"הביטו באות, ותמצאו שטויות - הביטו מעבר לאות, ולא תמצאו דבר" - ברגע שתבינו את אופיו של משחק המלים שתוכנן במיוחד כדי לשעבד אתכם, אז תוכלו ליצור את משחק המלים האישי שלכם, בדרגה גבוהה יותר, שתנצח את המערכת, וכפי שניסח זאת חברי הליברטריאני שפגשתי בלוקסמבורג: "אני חי את חיי מתוך הקשר של חירות, מובלעת ליברטריאנית, מובלעת אנרכו-ליברטריאנית. אני נושא אותה עמי כמו הילה."

לסלק בסופו של דבר את כוחם של הטרורקרטים, מסה קריטית של בודדים תהיה חייבת להגדיר מחדש במוחה את מילות/מושגי השיח המשעבד, הדוגל בשלטון ריכוזי, כבלתי תקפות, ולהפסיק לספק לטרורקרטים תמיכה אינטלקטואלית/מושגית "על ידי חיקוי וחזרה, כחיות מאולפות, על צלילים ותנועות שלמדו מאחרים" - כפי שניסחה זאת איין ראנד.

חזרו אחרי (!):

הם אינם "ממשלה" כל-יכולה, יודעת-כל ונוכחת נצחית (כפי שמכנים אותם בטעות) - הם טרורקרטים יחידים, לעתים קרובות אף לא מבריקים במיוחד, אינם כל-יכולים ולבטח שאינם אנשי-עבודה.

כפי שאמר הארי בראון (Harry Browne) ב"כיצד מצאתי חופש בעולם בלתי חופשי" (How I Found Freedom in an Unfree World) - זוהי אגדה, להאמין שהם יכולים למנוע ממך להיות חופשי.