תורמים להמשך המשימה

טלפון.png
FOL Mock-Up small.png

חזק את גופך מפני רדיקלים חופשיים וקרינה אלקטרומגנטית 

השיח המשעבד (The Anatomy of SlaveSpeak) | חלק 8

השיח המשעבד - אחת הדרכים העיקריות שבאמצעותה הולכה האנושות שולל מאות ואלפי שנים. בניית השפה בצורה שקרית, שגרמה בסופו של דבר להנדסת התודעה אל תוך שיח של דרגות, של קיטוב ושל עבודת אלילי שקר. כדי לזכות בחירות האישית, ולהחזיר לידינו את הכוח שהפקדנו (מבחירה או מאונס) בידי "השליטים", עלינו להבין קודם כל ממה עלינו להשתחרר, מחיקת הידע הקודם חיונית לפני שמעבדים ידע חדש. מסה זו נכתבה על ידי פרדריק מאן (Frederick Mann). עקב אורכה, היא מוגשת כאן בחלקים נוחים להבנה ועיבוד. לנוחותכם, מצורף גם קובץ PDF להורדה אותו ניתן גם להדפיס.

Slavespeak-Heb part 8
.pdf
Download PDF • 293KB

השיח המשעבד (The Anatomy of SlaveSpeak)

חלק 8

מסה מאת: פרדריק מאן (Frederick Mann) Copyright 1997 Terra Libra Holdings ALL RIGHTS RESERVED http://threader.ecs.soton.ac.uk/lists/the_process/4102/attachment/the_process.4102.2.html


סיבות נוספות לכך שאנשים עשויים להתקשות בהטלת ספק במושגים או מלים עשויות להיות:


1. רוב האנשים מעולם לא פקפקו אפילו באחת מן המלים שהם משתמשים בהן בדרך כלל.

2.בהתאם לעיקרון האינרציה, קל יותר להמשיך ולחשוב באופן בו חשבנו תמיד עד עתה. הטלת ספק בכמה מן המושגים הבסיסיים כרוכה בשינוי כיוון דרמטי - וחשיבה מאומצת ואנרגטית.

3. הטלת ספק בחלק כל שהוא מן המציאות הפיזית היא קלה יחסית, למשל - אני טוען שלשולחן יש ארבע רגליים. התבוננות פשוטה יכולה ליישב את הבעיה. אין צורך בתהליכי חשיבה מורכבים. מכל מקום, הטלת ספק בתקפות מושג או מילה, מחייבת שימוש במילה, ובאותה עת גם ערעור על תקפותה. אז אנו משתמשים בתחביר כגון "ה-"חוק" (לכאורה)" - תחביר איזכור עצמי - המצריך תהליך חשיבה מורכבת שרבים יתקשו בו. יתר על כן, המילה "חוק" היא הפשטה ברמה גבוהה.

במקרה של "השולחן" יש יחסים פשוטים של אחד לאחד בין הסמל (המילה) והעצם שאותו היא מייצגת - האיזכור. היות ו"חוק" נמצא בתחום המציאות המילולית, נושא תקפותה של המילה אינו יכול להיפתר בהתבוננות פשוטה. בעוד אנו יכולים אמנם לראות את הדיו שבה כתובים לכאורה "ספרי החוק", הרי שלא ניתן למצוא יחס פשוט בין הסמל "חוק" ובין האיזכור(ים) שלו.

4. אם תדברו אל חבריכם באופן בו אני מדבר כדי לאתגר את מילות השיח המשעבד הפוליטיות הבסיסיות, הם ככל הנראה יחשבו שיצאתם מדעתכם. מה שאתם אומרים יהיה הזוי וחסר משמעות עבורם - בדיוק כמו הפסקה הקודמת! ולחץ חברתי נוטה לפעול כ"עצירת פשע" (crimestop) עוצמתית ביותר, המונעת ממכם לבטא מחשבות מסוכנות כגון "מה שנקרא בצורה שקרית "חוק"."

5. אין לנו תחביר נוח וקל לשימוש עבור הטלת ספק במלים או מושגים. אנו חושד שאנשים רבים יתקשו לעבד הצהרות הנוגעות למציאות מילולית. עד כדי כך שכאשר אני מצהיר הצהרה כגון "הרעיון שמישהו הוא "מלך" הינו סוג של עבודת אלילים או הזיה" (הצהרה לגבי מציאות מילולית), הם "יתרגמו" (יעוותו) אותה, באופן כפייתי, למשהו כמו "הוא אומר שמלכים אינם קיימים" (הצהרה לגבי מציאות פיזית).

6. אולי מלים מסוימות - - כגון "חוק", "מדינה" ו"ממשלה" - - הן בעלות השפעה מהפנטת כה חזקה על האנשים, שאם ינסו לפקפק בהן או להטיל בהן ספק, התודעה שלהם "תכבה במספר דרגות" והם לא יוכלו לחשוב בצורה נכונה.


אוקיי, אז בואו נדמיין עולם שבו המושג "חוק" (במובן של "חוק" מתוצרת בני האדם) נעדר לחלוטין.

נניח שמגיל צעיר, ילדים בעולם כזה מחונכים על פי עקרונות כגון:

1. לפעולות יש השלכות.

2. לאנשים יש מוחות בהם הם יכולים להשתמש כדי לחשב ולחזות - לפחות במידה מסוימת - את תוצאות פעולותיהם.

3. ציות עלול להיות מסוכן משום שהוא נוטה לתפוס את מקומן של המחשבות (חישוב וחיזוי).

4. ככל שתחשבו יותר עבור עצמכם במקום לציית לאחרים, כך תלמדו יותר ותהפכו יעילים יותר.

5. ידע מקדם. החוכמה של היום תהפוך לאמונה התפלה של מחר.

לכן, יש להטיל ספק ולחקור הכל. כמה כוח יהיה לטרורקרטים בעולם כזה?


"עשה כרצונך - זהו החוק כולו", אמר אליסטר קראולי (Aleister Crowley).

עבורי המשמעות היא שאנשים יעשו מה שהם רוצים לעשות, ולא חשוב מה יכתיב עבורם כל "חוק" לכאורה.

הרעיון שאם טרורקרטים "יקבעו את החוקים" זה יפתור בעיה כלשהי, הוא טפשי למדי.

אנשים עדיין יעשו מה שהם רוצים.

הם עשויים לשנות את התנהגותם בגלל ה"חוק" לכאורה, אולם לעתים קרובות תהיה נטייתם לעשות זאת בדרכים שונות מזו שהטרורקרט מצפה להן.

הרעיון שניתן "לשלוט" על בני אדם באמצעות "חוקים" הוא פגום מיסודו.

זאת משום שבני האדם הם ישויות הפועלות מבחירה, בעלות מוח המסוגל לחשיבה, קבלת החלטות, וייזום פעולות עצמאיות.

כמובן, בני אדם יכולים לוותר על יכולתם לחשוב, להחליט ולפעול מבחירה - אם יקבלו את רעשי וצלצולי הטרורקרט כאילו היו "חוק" שהם חייבים לציית לו, למחות נגדו - או לבטלו.

אם תתייחסו לרעשים ומלמולים אחרים כאל "החוק", אתם מציבים אדם זה כאדון מעליכם, ואת עצמכם כעבד מתחתיו.