תורמים להמשך המשימה

טלפון.png
FOL Mock-Up small.png

חזק את גופך מפני רדיקלים חופשיים וקרינה אלקטרומגנטית 

חוק המשיכה (Law Of Attraction) ומדוע אינו עובד עבור רבים


חלק 1

מאת מאנס קומאר (Manas Kumar), 14 במרץ 2020

https://brainos.io/loa-law-of-attraction-and-why-it-doesnt-work-for-many/


חוק המשיכה והיכולת להגשים מציאות חדשה משכו תמיד תשומת לב רבה. מכל מקום, על אף ריבוי הספרים, הסרטונים, המדריכים וההוראות בנושא, רוב האנשים אינם מסוגלים לחוות את התועלות של חוק המשיכה.

במאמר זה אסביר כיצד פועל באמת חוק המשיכה ומדוע הרבה אנשים אינם מסוגלים להגשים דברים באופן שבו קיוו לעשות זאת - וכתוצאה מכך מסיקים שחוק המשיכה הוא סתם אמונה בהוקוס פוקוס ניו-אייג'י.

לפני שאצלול עמוק יותר לנושא, אני מציע לכם להתייחס לחוק המשיכה מן ההיבט המדעי, ולאו דווקא הרוחני.אף שקיים היבט רוחני ניכר בחוק המשיכה, אם אינכם מבינים את ההיבטים הלוגיים והמעשיים שלו, וכל אמונתכם סבה על הציר הרוחני בלבד, מן הסתם תיתקלו במכשולים רבים יותר שיובילו להתנגדות פנימית חזקה לרעיון, שניתן כלל להגשים כל דבר הרצוי לכם באמצעות חוק המשיכה.

יש לזכור שאפילו אם נתייחס להיבט המדעי, תהיה זו טעות לנסות ולהבין את חוק המשיכה בלא לפרום את התפישה הרווחת והשגויה, הקיימת בכל הנוגע למילה "קארמה".בהיותי ממוצא הודי, אני יכול לומר לכם שמילה זו היא קרוב לוודאי המילה בעלת הפרשנות הבלתי נכונה ביותר הקיימת בהיסטוריה של תערובת התרבויות מזרח-מערב.

הרשו לי להסביר. למילה "קארמה", בסנסקריט, יש שתי משמעויות. המשמעות היא תלוית הקשר (כמובן) ומה שחשוב אף יותר, הוא הכוונה שאותה מבקש אומר המילה לבטא באמצעותה כשהוא משלב אותה בתוך המשפט.

  • המשמעות הראשונה היא פועל פעיל - פעולת עשייה. אף שבאנגלית הוא נכתב כ-קארם (Karm), ההגייה אמורה להיות "קורם" (curm). גרסה זו של המילה משמעה אך ורק פעולת העשייה. ולא שום דבר אחר.

  • המשמעות השנייה היא עמוקה בהרבה ונלווה לה היבט שעשוי לבלבל אפילו את המלומדים שבינינו. משמעות זו היא העשייה, בשילוב ההיסטוריה של כל הפעולות שנעשו במסגרת פעולת העשייה - ה"קורם" (Karm). וכך, קארמה (הנהגית עם ה' סופית, למרות שבסנסקריט היא נכתבת בצורה זהה לצורת הפועל, ונהגית ללא תנועה סופית זו), הופכת לרשימת המעשים, אם תרצו.מכל מקום, מעשים אלו אינם תלויים בחומרת הטוב או הרע שבהם. זהו אך ורק סיכום כל הפעולות, בלא כל קשר לטעמן, אופיין או תוצאתן. משהו בסגנון רשימת פעולות.

לחוק המשיכה אין כל קשר לא לקורם ולא לקארמה. רבים מן הקוראים זאת יתקשו להבין. כיצד ייתכן שמשהו טוב יתגשם בלי שיימצאו מספיק מעשים טובים במחסן המעשים של הקארמה?... ובכן, משום שחוק המשיכה אינו עניין של סיבה ותוצאה. כך עובדת הקארמה. אולם לא כך עובד חוק המשיכה.

חוק המשיכה הוא גרימת התוצאה! ולא הסתמכות על סיבה שמובילה לתוצאה.

תנו לזה לחלחל...

חוסר הבנה זה יכול להוליך אתכם במדרון חלקלק ובלתי מוכר - אתם עשויים להעביר את חייכם בביצוע פעולות, כשאתם סבורים שפעולות אלו מובילות אתכם לעבר המטרה שלשמה נולדתם. מערכת אמונות זו נובעת מפרשנותו הלקויה ביותר של משפט מפורסם מן הבהגבאד-גיטה, הטקסט ההודי המקודש, שהוא למעשה רשימת הוראות שמסר לורד קרישנה לארג'ונה במהלך הקרב האפי של מהאבהאראטה.

הטקסט אומר כך:

कर्मणये वाधिकारस्ते मां फलेषु कदाचन । मां कर्मफलहेतुर्भू: मांते संङगोस्त्वकर्मणि (פרק 2 פסוק 47). Karmanye vadhika raste, Ma phaleshu kadachana Ma karma phala he tur bhuh, ma te sangotsva karmanye

ובעברית:

"אתה רשאי לבצע את המטלות שנרשמו עבורך, אולם אינך רשאי לקטוף את פירות מעשיך. לעולם אל תחשוב שאתה הסיבה לתוצאות מעשיך, ואל תיקשר אל חוסר העשייה."


הצהרה זו נאמרה בהקשר של פעולה ספציפית, אותה התבקש ארג'ונה לבצע, ושבגללה חווה קונפליקט פנימי והיסוסים עצומים. זהו אינו כלל אצבע לכל ה"פעולות" או המעשים. אם נמשיך מכאן, בואו נסכים על הרעיון הפשוט, שחוק המשיכה אינו מושפע ממעשיכם. אינכם יכולים לבצע פעולה מסוימת כדי לגרום להתגשמות על פי חוק המשיכה - זו היתה פריצת הדרך המשמעותית ביותר שחוויתי, כאשר הבנתי כיצד עובד חוק המשיכה.

אינכם יכולים לבצע פעולה ספציפית כדי לקדם את ההתגשמות של רצונכם. כמובן שאתם נדרשים לבצע פעולה "השראתית" (כגון ניסיון לגרום להתגשמות דמותו של חבר לנפש ולשם כך לאפשר לעצמכם להיות מוזמנים למסיבות שבהן אתם עשויים לפגוש את אותו חבר לנפש), או פעולה "ישירה" (כגון לנסות לזכות בלוטו ולשם כך לרכוש כרטיס הגרלה), כמקור אנרגיה העשוי לקרב אתכם למטרת ההתגשמות שלכם. אולם אין באפשרותכם לעשות דבר בנוגע ל"האצת הדברים" או סיוע ליקום בביצוע ההתגשמות.

חוק המשיכה מובן יותר כאשר אתם מבינים קודם כל את "חוק החילוף".

כפי שהזכרתי במאמרים אחרים שלי, היקום פועל על אנרגיה. מקור האנרגיה שיצרה כל דבר מסביבנו הוא האחראי לכל דבר שאנו תופסים באמצעות חמשת החושים שלנו. כל חומר הוא אנרגיה וכל חומר רוטט בתדר מסוים.

וזה כולל אתכם ואותי. גם לנו יש תדר של רטט. תדר זה אינו אחיד אלא משתנה במהלך היום כאשר אנו חווים מצבים רגשיים שונים. הלב, שהוא מחולל שדה מגנטי רב עוצמה בגוף האנושי, מחולל את הכוח המגנטי הנדרש (ראה אפקט זימן - פיצול של רמות אנרגיה באטום כתוצאה מנוכחות שדה מגנטי - https://en.wikipedia.org/wiki/Zeeman_effect), ומאותת למוח לייצר מטען חשמלי חזק מספיק (ראה אפקט שטארק - המקבילה החשמלית לאפקט זימן - https://en.wikipedia.org/wiki/Stark_effect), שבתורו יוצר את השדה האלקטרומגנטי (הידוע כשדה-הביו האנושי) שגורם למציאות להתגשם באופן בו היא מתגשמת.

אני יודע...כמה מילים גדולות...בואו נפרק את זה קצת. באחד ממאמריי הקודמים דיברתי על כך שמחשבות הופכות לדברים ומגשימות את עצמן באופן בו גופנו תופש אותן. זוהי התרחשות הנדחפת על ידי הלב, ולא על ידי המוח (כפי שנהוג לטעות). במלים אחרות, המציאות שאתם חווים כעת או שתחוו בעתיד אינה תוצאה של הלך מחשבה אלא של הלך רגשי בלב. אני יודע שלא נהוג לדבר על כך בדרך כלל.משום שההמונים, שהם מתים מבחינה אינטלקטואלית, קיבלו בשמחה את המוסכמה שכדי לשנות את עתידכם עליכם להתגבר על הלך חשיבה, וזהו אינו דבר קל לעשות - אז למה לטרוח...בואו פשוט נישאר כמו שאנחנו ונתרכז ב"מעשים" בלי לדאוג ל"תוצאותיהם".במלים אחרות, נתמקד ב“קורם” ונשאיר ל“קארמה” לדאוג ליתר - זוהי גישה עצלנית למדי לחיים.