top of page

טראמפ נחסם בפייסבוק ואינסטגרם והושעה לצמיתות מטוויטר

חשבון הטוויטר של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ, עם מעל ל 88 מיליון עוקבים, הושעה לצמיתות על ידי טוויטר, בעקבות שני ציוציו האחרונים ב 08.01.21.בהצהרה שפרסמה טוויטר ביום שישי 08.01.21, נכתב כי ״לאחר סקירה מדוקדקת של הציוצים האחרונים מחשבון @RealDonaldTrump וההקשר סביבם - באופן ספציפי כיצד הם מתקבלים ומפורשים בטוויטר ומחוצה לו - השעינו את החשבון לצמיתות בגלל הסיכון להסתה נוספת לאלימות


״ביחס לאירועים המחרידים השבוע,״ הוסיפו טוויטר להצהרתם, ״הבהרנו ביום רביעי כי הפרות נוספות של כללי הטוויטר עלולות לגרום לפעולה זו ממש. מסגרת האינטרס הציבורי שלנו קיימת כדי לאפשר לציבור לשמוע ישירות מנבחרי הציבור וממנהיגי העולם. הוא בנוי על עיקרון שלאנשים יש את הזכות לתת דין וחשבון באופן גלוי ופתוח.


עם זאת, הבהרנו זאת כבר שנים, שחשבונות אלה אינם לגמרי מעל הכללים שלנו ואינם יכולים להשתמש בטוויטר כדי להסית אלימות, בין היתר. אנו נמשיך להיות שקופים סביב המדיניות שלנו ואכיפתם.״


ב- 8 בינואר 2021 צייץ הנשיא דונלד ג'יי טראמפ: "75,000,000 הפטריוטים האמריקאים הגדולים שהצביעו עבורי, אמריקה FIRST, ויהפכו את אמריקה נהדרת שוב, יזכו לקול ענקי הרבה בעתיד. לא יזלזלו בהם ולא יתייחסו אליהם בצורה לא הוגנת בשום צורה, צורה או צורה !!! ” זמן קצר לאחר מכן צייץ הנשיא: "לכל אלה ששאלו, אני לא אלך להשבעה ב -20 בינואר."

בהודעתם הרשמית הוסיפו טוויטר כי ״בשל המתיחות המתמשכת בארצות הברית, והתגברות השיחה העולמית ביחס לאנשים שהסתערו באלימות על הקפיטול ב- 6 בינואר 2021, יש לקרוא את שני הציוצים הללו בהקשר לאירועים רחבים יותר בארץ ובארץ והדרכים בהן ניתן לפרש את הצהרותיו של הנשיא על ידי קהלים שונים, כולל לכדי הסתה לאלימות, כמו גם בהקשר של דפוס ההתנהגות מחשבון זה בשבועות האחרונים. לאחר הערכת השפה בציוצים אלה לעומת מדיניות האדרת האלימות שלנו, קבענו כי ציוצים אלה מפרים את מדיניות האדרת האלימות ועל המשתמש @realDonaldTrump להיות מושעה באופן קבוע מהשירות.״

עוד הוסיפו טוויטר כי ״קביעה זו מבוססת על מספר גורמים, כולל:

- הצהרתו של הנשיא טראמפ כי הוא לא ישתתף בהשבעה מתקבלת על ידי מספר תומכיו כאישור נוסף לכך שהבחירות אינן לגיטימיות ונתפס כמי שמתנער מהצהרתו הקודמת שהופיעה באמצעות שני ציוצים (1, 2) על ידי סגן הרמטכ"ל, דן סקבינו, כי יהיה "מעבר מסודר" ב -20 בינואר.

- הציוץ השני עשוי גם לשמש עידוד לאלה שעלולים לשקול מעשים אלימים כי ההשבעה תהיה מטרה "בטוחה", מכיוון שהוא לא ישתתף.

״לאחר סקירה מדוקדקת של הציוצים האחרונים מחשבון @RealDonaldTrump וההקשר סביבם - באופן ספציפי כיצד הם מתקבלים ומפורשים בטוויטר ומחוצה לו - השעינו את החשבון לצמיתות בגלל הסיכון להסתה נוספת לאלימות -טוויטר


- השימוש במלים "פטריוטים אמריקאים" לתיאור כמה מתומכיו מתפרש גם כתמיכה במבצעים אלימים בקפיטול האמריקנית.

- האזכור של תומכיו בעלי "קול ענק לעתיד" וכי "לא יזלזלו בהם ולא יתייחסו אליהם בצורה או דרך לא הוגנת !!!" מתפרש כרמיזה נוספת לכך שהנשיא טראמפ אינו מתכנן להקל על "מעבר מסודר" ובמקום זאת הוא מתכנן להמשיך לתמוך, להעצים ולהגן על מי שמאמין שהוא ניצח בבחירות.

- תוכניות להפגנות חמושות עתידיות כבר החלו להתפשט בטוויטר ומחוצה לה, כולל הצעה להתקפה משנית על קפיטול ארה"ב ובנייני קפיטול המדינה ב- 17 בינואר 2021.

ככאלה, קביעתנו היא ששני הציוצים לעיל עשויים לעורר אחרים לשחזר את המעשים האלימים שהתרחשו ב- 6 בינואר 2021, וכי ישנם מספר אינדיקטורים לכך שהם מתקבלים ומובנים כעידוד לעשות זאת.״


כבר ביום רביעי פייסבוק חסמה את טראמפ משימוש בדף הפייסבוק שלו מארק צוקרברג, כתב בעמוד הפייסבוק שלו:

״האירועים המזעזעים של 24 השעות האחרונות מראים בבירור כי הנשיא דונלד טראמפ מתכוון לנצל את זמנו הנותר בתפקיד כדי לערער את מעבר הכוח השלום והחוקי ליורשו הנבחר, ג'ו ביידן.

החלטתו להשתמש בפלטפורמה שלו כדי להוקיע ולא לגנות את מעשיהם של תומכיו בבניין הקפיטול, הפריעה בצדק לאנשים בארה"ב ובעולם. הסרנו אתמול את ההצהרות כיוון ששפטנו שההשפעה שלהן - וסביר להניח שכוונתן - תהיה לעורר אלימות נוספת.


לאחר אישור תוצאות הבחירות על ידי הקונגרס, העדיפות של כל המדינה צריכה להיות כעת להבטיח ש- 13 הימים הנותרים והימים שלאחר ההשבעה יעברו בשלום ובהתאם לנורמות הדמוקרטיות שנקבעו.

״אנו מרחיבים את החסימה שהצבנו בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם שלו ללא הגבלת זמן ולפחות בשבועיים הקרובים עד שהשלמתו של מעבר הכוח באופן שלו תסתיים - מארק צוקרברג

במהלך השנים האחרונות אפשרנו לנשיא טראמפ להשתמש בפלטפורמה שלנו בקנה אחד עם הכללים שלנו, ולעיתים להסיר תוכן או לסמן את הודעותיו כאשר הם מפרים את המדיניות שלנו. עשינו זאת מכיוון שאנו מאמינים שלציבור יש זכות לגישה הרחבה ביותר האפשרית לנאום פוליטי, אפילו לנאום שנוי במחלוקת. אולם ההקשר הנוכחי שונה כעת במהותו, וכולל שימוש בפלטפורמה שלנו כדי להסית התקוממות אלימה נגד ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי.


אנו מאמינים שהסיכונים שבאפשרות הנשיא להמשיך להשתמש בשירות שלנו בתקופה זו פשוט גדולים מדי. לכן, אנו מרחיבים את החסימה שהצבנו בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם שלו ללא הגבלת זמן ולפחות בשבועיים הקרובים עד שהשלמתו של מעבר הכוח באופן שלו תסתייםהיום, פורסמה קריאה באתר של בנו הבכור של טראמפ, דונלד טראמפ ג׳וניור, לעקוף את הצנזורה של פייסבוק וטוויטר, ולהצטרף לרשימת התפוצה במייל, לקבלת מיילים מג׳וניור ושותפיו.

648 צפיותתגובה 1

שימרו והגנו על בריאותכם עם

נוגד החמצון החזק ביותר בעולם

אנטי מיקרוביאלי ואנטי דלקתי

bottle-and-box326x440.png

צבע הכסף

386010_2-666514694.png
Paybox.jpg
bottom of page