תורמים להמשך המשימה

טלפון.png
FOL Mock-Up small.png

חזק את גופך מפני רדיקלים חופשיים וקרינה אלקטרומגנטית 

מה משמעות השיאים (Spikes) בתהודת שומאן?

פורסם על ידי ד"ר ג'ו דיספנסה ב-17 בפברואר, 2017

תרגום ועריכה: יעל רמון, 23.03.2021


בשנת 1952, הפיזיקאי והפרופסור וו.או. שומאן שיער, שקיימים גלים אלקטרומגנטיים הניתנים למדידה באטמוספרה, המצויים בחלל שבין פני השטח של הארץ ובין היונוספירה. על פי נאס"א, היונוספירה היא שכבה עשירה באלקטרונים, אטומים מיוננים ומולקולות הנמתחת מגובה של כ-30 מייל מעל לפני השטח ועד לקצה החלל, בגובה של כ-600 מיילים. אזור דינמי זה מתרחב ומתכווץ (ומתחלק הלאה לאזורי משנה) בהתבסס על תנאים סולריים ומהווה קישור קריטי לשרשרת פעולות הגומלין שבין השמש-הארץ. זוהי "תחנת הכוח השמיימית" המאפשרת תקשורת רדיו.

בשנת 1954 אישרו שומאן וה.ל. קוניג את השערתו של שומאן על ידי גילוי תהודות בתדר עיקרי של 7.83 הרץ; וכך, "תהודת שומאן" נקבעה על פי מדידת התהודות האלקטרומגנטיות הגלובליות שחוללו ונגרמו כתוצאה מפריקת ברקים ביונוספירה.

בעוד תופעה זו נגרמה על ידי ברקים באטמוספרה, רבים אינם מודעים לחשיבותו של תדר זה כקולן (מזלג כוונון) של החיים עצמם. במלים אחרות, הוא פועל כתדר רקע המשפיע על המחזור הביולוגי של המוח אצל יונקים.

עד כמה שידוע לנו, השדה האלקטרומגנטי של הארץ מגן על כל היצורים החיים באמצעות תדר טבעי זה של 7.83 הרץ.תוכלו להתייחס אליו כאל פעימות הלב של הארץ.


הרישים (Rishi) ההודים הקדמונים התייחסו לזה כאל "אוהם" (Ohm), או התגשמות הצליל הטהור. בין אם במקרה או שלא, תדר 7.83 הרץ הוא גם תדר עוצמתי ביותר המחולל במוח כאחד מתדרי המוח, והוא מקושר עם רמות נמוכות של גלי אלפא והטווח הגבוה יותר של גלי תטא במוח האנושי. תדר זה מקושר גם עם רמות גבוהות של כושר היפנוטי, סוגסטיביות, מדיטציה ורמות גבוהות של הורמון הגדילה (HGH), כמו גם עם רמות זרימת דם מוגברות במוח כאשר מבוצעת המרצה של תדר זה.


נראה, לפיכך, שמערכת העצבים שלנו יכולה להיות מושפעת מן השדה האלקטרומגנטי של הארץ. אולי זו הסיבה ששהות בטבע היא תמיד כה מרגיעה ומבריאה. ניתוק מסצנת העיר הטיפוסית על ידי הפחתת החשיפה להמונים, תחבורה, עבודה, וחיי השגרה - ויציאה אל הטבע - יכולים להאט את גלי המוח שלנו ולהעבירם ממצבי האגרסיביות, העירנות, החרדה וחוסר הסבלנות שנצפים בטווחים הגבוהים יותר של גלי בטא במוח, אל גלי אלפא, שהם משקמים ומבריאים יותר.

ב-31 בינואר 2017, בפעם הראשונה בהיסטוריה המתועדת, תדר תהודת שומאן הגיע לשיא של יותר מ-36 הרץ. כבר ב-2014 זוהתה חריגה דומה מהנורמה כאשר התדר נסק לסביבות ה-15 עד 25 הרץ. לכן, קפיצה לתדר של 36 הרץ נחשבת מהותית ביותר. זוהי קפיצה של יותר מפי 5 ברמות הרטט של התדר. מה המשמעות עבורנו, יושבי הארץ? על פי מדע העצבים, רישום תדרים של 36 הרץ ומעלה במוח האנושי מקושר עם מערכת עצבים מתוחה יותר, ולאו דווקא רגועה ובריאה.


מזה זמן רב קיימת סברה שהתודעה האנושית עשויה להשפיע על השדה המגנטי של הארץ וליצור בו הפרעות (