top of page

חוק המשיכה - חלק 2 - מחשבות והצהרות חיוביות אינן מספיקות להגשמת חוק המשיכהמאת מנאס קומאר (Manas Kumar), 16 במרץ 2020.

תרגום ועריכה – יעל רמון


בחלק השני נדבר על מקומן של מחשבות והצהרות חיוביות כאמצעי לקרב אתכם צעד אחד קדימה לעבר הגשמת שאיפותיכם באמצעות חוק המשיכה.

בחלק 1, דיברנו על קארמה וכיצד ניתן להבין את חוק המשיכה בצורה טובה יותר כאשר מבינים את חוק החילוף.

הבנת הכוח המניע מאחורי חוק המשיכה היא הצעד החשוב ביותר להגשמת שאיפותיכם באמצעותו.

כפי שקראתם בחלק הקודם, אם אתם מבינים את חוק החילוף, חוק המשיכה הופך הגיוני יותר להבנה.

הכוח המניע האולטימטיבי שמאחורי חוק המשיכה הוא הרטט. היות והכל הוא תדר וכל דבר היה קודם כל מחשבה, לפני שהפך לדבר, הרי שהבנת התדר שבו אנו רוטטים בכל רגע נתון היא המפתח.

אם קראתם אי פעם משהו מתורתו של אברהם היקס (Abraham Hicks) בנושא "בקש ויינתן לך מבוקשך", אתם ודאי מודעים לחשיבות ההימצאות בהתאמת רטט עם כל מה שאתם מבקשים להגשים.

אולם מה המשמעות (המעשית) של התאמת רטט?

מהם השלבים האמיתיים הכרוכים בהגעה לשם ומהם השינויים שיש לבצע, וכיצד?

אלו הן שאלות תקפות ואכן, קיים בלבול רב סביב הצעדים המעשיים בפועל שיש לנקוט בהם כדי להגיע מן המקום בו אנו נמצאים...אל המקום בו אנו רוצים להימצא. נדרשת עבודה. אין נוסחת פלא. אין קסם בן-לילה.

וכן, שמירה על מצב רוח חיובי ועל מחשבות והצהרות חיוביות בקדמת ובמרכז ההתכוונות שלנו חשובות אף הן (אולם לא כשהן מבודדות מן העיקר).


ריכוז הרגשות והאופן בו ניתן להתיר את סבך המחשבות

טבלה זו מציגה את התדרים השונים הקשורים למצבים הרגשיים השונים.


במהלך שני העשורים האחרונים, מדע הרפואה הבין אף הוא רבות לגבי עומק הקשר שבין הלב והמוח (בסדר הזה).

כיום מובן היטב שהלב הוא מחולל מסיבי של אנרגיה אלקטרומגנטית - אנרגיה המציבה את תדר הרטט שלכם ברמה נמוכה (ריקון רגשי) או גבוהה (שפע של אהבה, הכרת תודה, מחשבות חיוביות ואושר).

לתיאום עם פעימות הלב יש השפעה רבה על השאלה אם התדר הכולל שבו מתקיים הגוף במרחב ובזמן הוא גבוה או נמוך.

כל מי שנתקל בחוק המשיכה, ההתגשמות או תורות הפסיכולוגיה האנרגטית, כבר מבין שתהליך שלם זה של התגשמות מתחיל בתיאום והתיישרות של הלב. הסיבה לכך היא, שבהיותו המרכז הרגשי של הגוף, הלב הוא המקום בו מתחיל המסע. כאשר הרצון להגשים משהו צץ בתודעתכם, הוא נובע בראש ובראשונה מתוך הלב.

הלב מרגיש כיצד זה יהיה כאשר "הדבר" הזה יתגשם לבסוף בחייכם האמיתיים.

הלב הוא זה שחש את הרגשות הגבוהים יותר, את תחושת השמחה, הפרפרים בבטן שהם סימן לעתיד לבוא - כל אלו מתרחשים מתוך הלב. הלב הוא המקום בו נוצרות וממנו נובעות מחשבות חיוביות (גם כשהן מופיעות כמחשבות).


אם רק יכולנו לשמור על רגשות גבוהים אלו, ההתגשמות היתה מתרחשת במהירות רבה יותר.

אז, הבעיה מתחילה כאשר המוח מתחיל להתערב והופ, לפני ששמתם לב, המוח השמאלי...מקום מושבו של ההיגיון והרציונליות, מתחיל לומר "כן, אבל...", או "אבל את/ה לא יכול/ה...", או "זה לעולם לא..." והרגשות הגבוהים נוחתים לרצפה כמו מפולת סלעים, ואתם לכודים בלולאה האכזרית הזו של "אני רוצה" > "אבל אתה לא יכול". הלב אומר "אני רוצה...", המוח אומר "כיצד?", ולעולם לא תוכלו לצאת מן הלולאה הזו.

ברגע שקיומה של הלולאה מגיע למודעות, הדבר הטבעי הוא לנסות ולשנות אותה. זה השלב בו אנו מתחילים להשתמש בכוח הרצון, בנחישות, ביכולת החשיבה החיובית, כדי להביא שינוי לעימות הזה שבין הלב והמוח.

אולם כשאנו עושים זאת, עובדה חשובה ביותר חומקת ממחשבתנו. זוהי עובדה מדעית, שה"שיחה" שהתקיימה בין הלב והמוח מוקדם יותר, אינה שיחה עם המודע, אלא עם המוח התת-מודע.

הקול הזה, החוזר ואומר "איך", "לעולם לא", או "למה את/ה חושב/ת..." מגיע מתוך המוח התת-מודע.

לא כך הניסיון לשנות, מכל מקום. הוא מגיע מן המוח המודע, בעקבות המאמץ המודע שאתם מתכננים באמצעותו ליצור את השינוי. אתם עדיין כאן? אם כן, החזיקו חזק שלא ליפול מן החדשות האיומות:


לא חשוב כמה חיוביים תהיו, כמה אופטימיים תהיו, לא חשוב כמה חזקים הרגשות החיוביים שלכם,

ולא חשוב כמה יפה כתבתם את ההצהרות החיוביות, לא תצליחו לשנות דברים אם לא תיצרו את השינוי מתוך המוח התת-מודע. זה פשוט לא יעבוד.


לא מדובר רק בהתגברות המוח על החומר. כן, מדובר בהתגברות על המוח. כן, מדובר על שדה הקרב שהוא המוח.

אולם, שדה הקרב הזה הוא עמוק בתוכנו. למוח המודע אין בו כל שליטה. משום שהמוח המודע מסוגל לעבד רק 40 פעימות עצביות בשנייה. הוא אינו מסוגל לייצר שיחות מעמיקות ומרחיקות ראות כל כך. המוח התת-מודע, לעומת זאת, מעבד 40,000,000 (ארבעים מיליון!) פעימות עצביות בשנייה. זהו הבדל מטורף בקיבולת! התת מודע יודע הרבה יותר ממה שאתם יודעים שניתן כלל לדעת.

ולכן, כאשר הדתות אומרות שכל אדם נולד עם "ידע אלוהי" בתוכו, הכוונה בעיקרון היא למוח התת-מודע, המסוגל להתחבר אל אנרגיית המקור, בקשר שאינו ניתן לניתוק לעולם.

בהיעדר מבנה מוגדר, לא יהיה זה חריג, עבור רבים, לסבור שמדובר באנרגיה אלוהית. האל - בסופו של דבר, הוא הרבה יותר ממבנה המסייע לנו להבין שקיים כוח עליון, אנרגיה אלוהית, בורא, חוכמה השולטת ביקום.

הקשר שבין המוח התת-מודע ואנרגיית המקור הוא זה המביא להתגשמות שאיפותיכם. כאשר אתם שואלים, אנרגיית המקור משיבה באופן מיידי. אולם אם בדרכו חזרה אל ליבכם, דרך המוח התת-מודע, הדחף של אנרגיית המקור נחסם על ידי ציניות תת-מודעת, נוצר כמובן אזור של עימות נצחי.

מחשבות חיוביות והצהרות מודעות הן התחלה מעולה, אולם הן לא תבאנה אתכם אל קו הגמר, אלא אם יצליחו תחילה לחדור אל המוח התת-מודע.

בואו נראה דוגמה כדי להבין זאת בצורה מעשית.

נניח שאתם מנסים להגשים מקום עבודה חדש... או אולי מנסים להגשים כסף.

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לחוש את הרגש שאתם חשים במעמד מציאת עבודה חדשה, או כשיש לכם יותר כסף.

מה תעשו? כיצד תרגישו? מה יהיה שונה?

כאשר תחושו זאת, תחושו גם מידה מסוימת של התנגדות.היא יכולה להופיע בצורת "נו, אז איך תקבל/י את העבודה החדשה הזו?", או "את/ה לא יכול/ה להרוויח יותר כסף כי את/ה עובד/ בשכר קבוע..." - המוח השמאלי, מקום מושבו של ההיגיון, מתחיל מיד לפתור את הבעיה.וכאשר הוא עושה זאת, הוא גם מגיע עם פתרונות. פתרונות מסוג "אוקיי, אז צריך להגיש מועמדות לעבודות חדשות...", או "אוקיי, צריך לבקש העלאה או ללמוד לתואר/תעודה גבוהים יותר, או לרכוש כישורים חדשים...".

ולפני שתשימו לב, אתם כבר לא נהנים מן הרגשות הגבוהים יותר או מן המחשבות החיוביות, אלא מעורבים בצורה פעילה בפתרון בעיה. מה לדעתכם קרה? מי מניע את התהליך כעת? האם זה הלב או המוח שלכם? אם אמרתם מוח, איזה מוח? המודע או התת-מודע? אם אמרתם תת-מודע, הגעתם לתשובה הנכונה.

ולכן, הדבר הראשון שצריך לקרות, לפני שתוכלו בכלל להתחיל ולהבין כיצד מגשימים משהו, הוא ללמוד לומר לתת-מודע שלכם לחזור למקום שלו. אתם יודעים ש"כאשר אתם שואלים, אנרגיית המקור עונה" וש"זהו חוק היקום, שכאשר התוצאה אליה שאפתם תואמת את אנרגיית הרטט הנכונה, ההתגשמות חייבת להגיע", ושאם תגידו לתת-מודע שלכם ש"אני מאמין/ה שאנרגיית המקור יוצרת את הנסיבות המתאימות עבורי להגשים עבודה חדשה", אתם מפסיקים להיות עבדים לתת-מודע, והופכים למפקד העתיד שאותו אתם מבקשים ליצור.

תפקידכם אינו לנסות ולברר כיצד הדבר יגשים את עצמו.

היקום אינו זקוק לעזרתכם.

תפקידכם הוא לשמור על תדר הרטט שלכם גבוה ככל שאפשר, בעקביות רבה ככל שניתן, ולהוציא את עצמכם מן המשוואה.

החזיקו במחשבות החיוביות, והגשימו בפועל את ההצהרות החיוביות.

הישארו גבוהים.


הצהרות חיוביות ושמירה על מחשבות חיוביות הן הכרחיות לשמירה על מסגרת חיובית של המוח - שבסופו של דבר תוביל אותו למצבי רטט גבוהים יותר. אולם, בימים בהם העניינים קצת פחות מסתדרים, לא תהיה לכם בעיה עם זה. משום שהתת-מודע כבר לא נמצא במצב הישרדותי. הוא כבר לא במצב של עימות.אתם נמצאים במצב ניטרלי עקבי שמאפשר לרחף בין המחשבות החיוביות, פנימה והחוצה.

מכל מקום, לא הייתם שואפים לראות עבודה חדשה מתגשמת אלא אם העבודה הנוכחית גורמת לכם סבל קבוע...נכון? אז בתקופות האלו, כאשר אתם מרגישים את הרגשות נעים לעבר התקיעות שבעבודה הנוכחית, בדיוק בתקופות הללו עליכם להישאר במצב הרטט הגבוה, ולאלץ את תשומת הלב לפנות לעבר מחשבות חיוביות יותר.

זה לא פשוט וזה לא קל.

לא קל אם המוח התת-מודע אינו מאומן, ולא פיתחתם עדיין את כישורי התפיסה של התת-מודע בדיוק ברגע ניסיון החבלה שהוא מבצע נגדכם ברוב הזמן.

אם לא פיתחתם את המוח התת-מודע להתאים עצמו למחשבות ולהצהרות החיוביות שלכם, אתם עלולים למצוא עצמכם מפסידים בקרב כל פעם מחדש, ולבסוף מוותרים ומקבלים את המציאות הנוכחית כגרסה היחידה האפשרית.


גישה פשוטה להגשמה באמצעות הצהרות חיוביות

מתוך המוח התת-מודע


הגדירו את הכוונה – מה אתם רוצים לראות מתגשם? התמקדו ב"מה". חלמו את החלום. חושו את הרגש. חוו את השמחה. דמיינו.

צרו תמונה מוחשית של הדימוי. צלמו את התמונה במוחכם. כוונות הן פעימות עצביות עוצמתיות ביותר. המוח נדלק כאשר חווים רגשות גבוהים. נסו ותראו.

אנרגיית המקור מגיבה – זה מתרחש כמעט מיד. כעת עליכם להוסיף את האנרגיה שלכם ולשאוף למצב רטט גבוה יותר. זה הכל. חייכו. עשו דברים שגורמים לכם הנאה. התמקדו בדברים שקלים לכם להבנה. אמנו את עצמכם לחוות פעימות קטנות של אושר ושמחה. צאו לשמש ושמחו בקיומה. חייכו חזרה אל ילד קטן. הכינו את המשקה האהוב עליכם והאזינו למוזיקה האהובה עליכם.

העלו את הרטט שלכם לאט ובהתמדה.

שימו לב לסינכרונים: אנרגיית המקור נמצאת כל העת בתנועה. היקום עובד כל הזמן.אט-אט תתחילו לראות סימנים. מספרים בכל מקום. מישהו אומר משהו שבדיוק חשבתם עליו. מישהו שלא התקשר זמן רב, פתאום מתקשר ואומר משהו שאוזניכם כמהו לשמוע. אולי תתבקשו לבצע משהו בעבודה שיפתח את הדלת לקידום.

אולי הבוס עוזב ויפנו אליכם לראיון כדי שתחליפו אותו...מי יודע...?

הישארו פתוחים בפני הבלתי-ידוע.

השאירו מקום ליקום לחולל בו את קסמיו. הישארו פתוחים.

היתה תקופה שבה ניסיתי להגשים משהו ספציפי מאד.ימים ספורים לאחר שהצהרתי על רצוני, התחלתי לראות סינכרונים של מספרים בכל מקום.לוחיות של מספרי רכב עם רצפים זהים כמו 111, 333, או 444 המופיעים בדיוק מול עיניי,או שהשעה בשעון הדיגיטלי היא בדיוק 11:11 או 23:23, למשל, או שקיבלתי דוא"ל בשעה 11:11 לגבי משהו הנוגע להתגשמות שביקשתי...וכן הלאה.

שימו לב לכל דבר.

הסינכרונים נמצאים שם כדי לעודד אתכם, ולהזכיר לכם שאנרגיית הרטט שלכם מתקרבת יותר ויותר אל ההתאמה הנדרשת לצורך הגשמת מה שביקשתם.

החזירו את עצמכם תמיד לנקודת ההווה: איני יכול להדגיש מספיק את חשיבות הצעד הזה.

בכל פעם שגופכם מושך אתכם לכיוון העבר המוכר או מזכיר לכם את הסיבות, או מעודד אתכם לתכנן את העתיד מתוך זווית ראיה הישרדותית, אתם חייבים, בצורה מודעת, לתפוס את המחשבה, להזיז אותה ולחזור אל הרגע הנוכחי.

זכרו - אנחנו חיים בתחום הקוואנטי. בתחום הקוואנטי המושגים "עבר", "הווה" או "עתיד" אינם קיימים.

הכל מתרחש כאן ועכשיו, ברגע זה ממש. הכל קורה בו זמנית, ברגע הנוכחי.

אז הישארות ברגע הנוכחי היא הדרך היחידה שבה תוכלו להצליח ביצירת מה שאתם מבקשים.

השקיעו במערכת האמונות שלכם: חשוב שתדעו שניתן לשנות את המוח התת-מודע. גם אם החזקתם באמונה כלשהי במשך 50 שנה, עדיין ניתן לשנות אותה בתוך 5 דקות בלבד. אם מה שאתם מנסים להגשים אינו נתמך בתכניות התת-מודע שלכם, ניסיונותיכם להגשים אותו בלי לטפל קודם בחוסר ההתאמה הזה אינם שונים מאשר לדחוף סלע במעלה ההר - בסופו של דבר תתעייפו ותתייאשו.

זכרו - יש לכם עסק עם מכונה מסובכת ביותר, המסוגלת לעבד 40 מיליון פעימות עצביות בכל שנייה!!!

היא יכולה לחשוב לפניכם ולגבור עליכם עוד לפני שתסיימו לבצע את החשיבה במוח המודע.


יש 4 גישות ידועות, שהוכחו מבחינה מדעית, לשינוי אמונות המושרשות בתת-מודע.

1. פסיכותרפיה העושה שימוש באפנות פסיכולוגי של אנרגיה - יקר, ודורש ביקורים אצל פסיכולוג.

2. כוח הרצון, חשיבה והצהרות חיוביות - לוקח הרבה זמן ולרוב לא עובד.

3. באמצעות תיכנות תת-מודע תוך שימוש במסרים תת-הכרתיים - פועל מהר והשינויים הם קבועים, בייחוד כאשר משולבות גם שיטות PSYCH-K.

4. באמצעות אירוע הלם עוצמתי - כמובן שזו לא השיטה האידיאלית...

בחלק הבא והאחרון בסדרה זו אדון באופן שבו ניתן לתכנת מחדש את התת-מודע ולכוונן מחדש את מערכת האמונות.

בינתיים, חישבו חיובי, הישארו חיוביים ושימרו את ההצהרות החיוביות בקדמת מערך החשיבה שלכם.


188 צפיות0 תגובות

コメント


שימרו והגנו על בריאותכם עם

נוגד החמצון החזק ביותר בעולם

אנטי מיקרוביאלי ואנטי דלקתי

bottle-and-box326x440.png

צבע הכסף

386010_2-666514694.png
Paybox.jpg
bottom of page